Подарунки на Міжнародний жіночий день 8 Березня

Восьме березня – міжнародне жіноче свято, щорічно відзначається як «жіночий день». В історії з'явився як день для трудящих жінок, які виборювали рівність прав. У 1857 році робітниці текстильно-промислової фабрики в Нью-Йорку, провели бойкот у зв'язку з низькою заробітною платою та неприйнятними умовами для праці. Робочий день тих жінок складав близько шістнадцятої години, а оплата за працю була надто низькою. Саме цей день і започаткував традицію відзначати жіноче свято.

У 1908 році 8 березня відбувся мітинг із гаслом про рівноправність жінок. У той день близько 15 тисяч жінок пройшли колонією по всьому місту, вимагаючи скорочення робочого годинника та підвищення заробітної плати, також вони вимагали дозволу на виборче право.
Починаючи з 1909 року, соціалістична партія в Америці оголосила про жіночий день. Наголошували його до 1913 року в останній день неділя лютого.
1911 року Клара Цеткін запропонувала заснувати жіночий день. Того дня жінкам дозволялося влаштовувати мітинги, виставляти свої проблеми на громадськість. 1911 року 19 березня цей день відзначали Німеччина, Австрія, Швейцарія та Данія. А 1912 року відзначали вже 12 березня у цих країнах. Єдиний раз відзначали 8 березня 1914 року у шести країнах. У 1917 році 23 лютого (8 березня) працівниці текстильної фабрики вперше оголосили страйк. Також цього дня у Міській думі пройшла організована соціалістами демонстрація з вимогами про жіночу рівноправність. Ця дата стала початком Лютневої революції.

У СРСР свято було популярне з 1910 по 1920 рік, після його популярність значно знизилася. 1913 року цей день вперше відзначила і Росія. У 1921 році Комуністичною жіночою конференцією було ухвалено рішення святкувати Міжнародний жіночий день. Відзначався він на згадку про жінок, які боролися з дискримінацією і започаткували Лютневу революцію, внаслідок якої було повалено монархію. З 1966 року свято стало офіційним та неробочим днем. Згодом свято втратило політичне забарвлення та стало сучасним днем жінок.

У наші дні 8 березня закладено традицію дарувати жінкам квіти та подарунки на 8 березня.
Декілька російських авторів та організацій критикують характер святкування цього дня. Вони вважають, що свято пропагує сексистські стереотипи.
Деякі історики стверджують, що свято створено для «мужніх жінок», які досягли успіху в чоловічій роботі. У православній церкві вважається святкування міжнародного жіночого дня, що збігається з днем Великого посту, недоречним.
На думку деяких церковних діячів, це свято для певних жінок, революціонерок.
Як би не ставилися до дати святкування, головне все ж таки не дата а винуватець урочистості - жінка.
Тому варто відзначити хоча б раз на рік, заслуги цієї слабкої статі!