Всесвітній день пошти

Всесвітній день пошти – один із міжнародних днів, що відзначаються у системі Організації Об'єднаних Націй. Проводиться за рішенням XIV конгресу Всесвітньої спілки поштовиків у день створення спілки у 1974 р.

9 жовтня 1874 року у Швейцарії представниками 22 країн було підписано Бернський договір, який заснував заснування Генерального поштового союзу. У 1878 році спілка змінила свою назву і стала іменуватися Всесвітнім поштовим союзом. На сьогоднішній день ВВС налічує у своєму складі 189 країн. У всьому світі 9 жовтня відзначається як Всесвітній день пошти. Цей захід проводиться протягом тижня, який називається «Міжнародним тижнем листа».

За даними ВВС, «міжнародна пошта говорить 6800 мовами своїх клієнтів і є найдовшою у світі мережею фізичної доставки пошти. Вона призначена для забезпечення надійного, ефективного та економічного перевезення товарів та обміну ідеями. Пошта передає особисті думки друзів великі відстані. Вона допомагає фірмам різного масштабу знаходити клієнтів та відповідати їхнім потребам».

Сучасна пошта у багатьох промислово-розвинених державах активно працює у секторі логістики, поштово-банківських послуг, каталожної торгівлі та прямої поштової розсилки, активно розвиває інформаційні технології, гібридну пошту та електронну комерцію.