День працівників будівельної галузі

День будівельника відзначається у другу неділю серпня. Вперше День будівельника відзначався у СРСР 12 серпня 1956 року. А це було так. 6 вересня 1955 р. вийшов Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про встановлення щорічного свята «Дня будівельника». Лаконічність Указу Президії Верховної Ради СРСР є доказом того, що День будівельника з'явився зовсім не випадково, і що його поява ніби само собою зрозуміла. Ось як його коментували газети:
«Новим проявом турботи партії та уряду про будівельників є прийнята 23 серпня 1955 р. Постанова ЦК КПРС та Ради Міністрів Союзу РСР «Про заходи щодо подальшої індустріалізації, покращення якості та зниження вартості будівництва». Ця постанова з усією повнотою та ясністю аналізує стан будівництва, визначає подальші шляхи широкої індустріалізації будівельної справи» («Будівельна газета», 7 вересня 1955 р.).
Цікаво, що багато традицій, закладених на зорі святкування Дня будівельника, дійшли і до наших днів: і нагороди до свята, і урочисті засідання за участю представників владних структур, і просто застілля, про які преса тих років не згадує, але які, без сумніву , мали місце бути. Ось тільки спеціалізовані виставки нині більше не приурочують до Дня будівельника. І, можливо, дарма…
В Україні День будівельника встановлено Указом Президента України № 273/93 від 22 липня 1993 року, святкується щороку також у другу неділю серпня та має назву «День будівельника».
2010 року День будівельника випадає на 8 серпня.