Символічні подарунки

Колись дуже давно етикет вимагав вміння дарувати символічні подарунки. Людина вихований знав, кому, як і коли потрібно дарувати талісмани, букети зі змістом, локони волосся і т. д. Звичай дарувати такі подарунки давно пішов, однак і тепер багато людей намагаються наділити свої дари певним символічним змістом. За допомогою подарунків даного типу можна відкрити людині свої почуття і думки. Велика кількість гороскопів, філософської, езотеричної літератури сприяє поширенню традиції на символічні подарунки. Втім, певний сенс можна приписати будь-якої речі, а навести обдаровуваного на потрібну думку слід декількома словами-натяками.

Одні й ті ж речі в різних культурах можуть мати неоднаковий символічний зміст. Так, у багатьох сімях в нашій країні такий подарунок, як наручний годинник, може бути сприйнятий просто як корисний дар. Проте в деяких країнах годинник, піднесені в подарунок, можуть вважати символом розлуки. В іншій місцевості подарований годинник говорять лише про одне: дарувальник хоче, щоб обдаровуваний частіше згадував його. Існують такі безглузді прикмети, як, наприклад, якщо дружина подарує чоловікові наручний годинник, він буде ходити наліво. А дехто і зовсім переконаний, що електронний годинник шкідливі для здоровя, т. к. випромінюють шкідливу енергію, а значить, в якості подарунка прийнятні лише годинник механічні. Даний приклад говорить лише про те, що практично кожному предмету можна привласнити будь символічний сенс - все залежить від бажань і переконань і того, хто дарує, і того, хто цей дар приймає. Людина недовірливий, захоплений читанням гороскопів та езотеричних книг, може найшкідливішу річ, подаровану без злого умислу, сприйняти як образу і навіть желаніенавредіть. Тому, вибираючи подарунок з символічним змістом, дуже важливо знати характер іменинника. А йому самому теж слід памятати: власне речі нейтральні, а негативне ставлення до них створюється людьми. Якщо людина не подобається, його подарунок навряд чи принесе радість, і справа тут зовсім не в якихось магічних властивостях.

Практично будь-якого предмету (крім самих невідповідних) можна надати символічний сенс, якщо підібрати правильні слова, що нагадують про дружбу, любов, взаєморозуміння. Так що головне в символічному подарунку - не сам предмет, а його словесний супровід.

Так, якщо дарується кишеньковий ліхтарик, супровідної промовою може стати приблизно наступне: Друзі іноді бувають безтурботні, як легковажні метелики, але якщо ми розлетимося раптом в різні сторони, запали цей ліхтарик вночі і поклади його на вікно. Побачивши його світло, ми прилетимо, навіть якщо будемо знаходитися на іншому кінці світу.