Всесвітній День архітектора

Свято було засноване Міжнародною спілкою архітекторів (МСА). 1985 року на зборах МСА було вирішено щорічно святкувати всесвітній день архітектури першого понеділка липня.

У 1996 році Міжнародна спілка архітекторів, на своїй 20-й генеральній асамблеї в Барселоні, ухвалила резолюцію про перенесення святкування всесвітнього дня архітектури на перший понеділок жовтня.

Міжнародна спілка архітекторів була створена відразу після Другої світової війни. Тоді його метою стало вирішення нагальної проблеми відновлення зруйнованих війною міст, населених пунктів та промислових підприємств – наслідків Другої світової війни. Союз архітекторів СРСР був одним із засновників МСА та активним учасником його діяльності. Зараз у МСА налічується близько ста національних секцій та понад мільйон архітекторів.

Традиційно цього дня архітектори у всьому світі збираються на конференції, на яких вони обговорюють умови та результати своєї діяльності, розглядають проблеми архітектурної освіти, влаштовують творчі дискусії. Цього дня організовуються виставки. Щороку свято має певну тематику. Цього року свято відбувається під девізом «Місто-простір спільного користування».