День юридичного працівника (День Юриста)

День юриста з'явився у календарі України за Указом Президента №1022/97 від 16.09.1997 р. Це свято, яке поєднує юристів різних сфер діяльності, що стоять на захисті прав і свобод українців.

Професійне свято людей все життя яких має підпорядковуватися гаслу «Знати право, служити праву, захищати право», наголошується щорічно 8 жовтня.

Для українського суспільства професія юриста дуже важлива, адже саме зараз, коли відбувається процес розвитку правової держави в Україні, насамперед на правознавчу спільноту покладаються надії та завдання утвердження принципу верховенства права, удосконалення українського законодавства, посилення правових гарантій захисту різних верств населення та підвищення правосвідомості та правової культури українців

З державою все гаразд, — вважають юристи, — якщо її основний Закон, Конституція, не обмежує права та свободи громадян, а навпаки, збільшує зону цих свобод. В Україні, державі з вміло написаною конституцією і не дуже вміло виконуваними законами, спеціальність юриста займає лідируючі позиції.