Даруємо корпоративні подарунки за правилами

Подарунки можна вважати синонімом свято слова. Подарунки приємно не лише отримувати, а й дарувати.
Приводів для подарунків може бути безліч: це традиційні свята, такі як Новий Рік, 8 березня, День народження та інші тематичні свята, наприклад день матері, день вчителя, день рибалки.

Останнім часом з'явилася ще одна категорія подарунків – корпоративні подарунки, тобто подарунки колегам, керівникам, діловим партнерам.
Такі корпоративні подарунки показують своє добре ставлення до товаришів по службі, відзначити відмінну роботу та професіоналізм.

Традиція дякувати подарункам за роботу стає частиною ділової культури і робить трудове життя приємнішим і добрішим. Для того щоб вибрати подарунок для рідної, близької людини, потрібно знати, чим вона захоплюється, які області їй найбільш цікаві і це не так складно зробити, як вибрати подарунок для людини, яку ви бачили, можливо, лише кілька разів у житті.

Корпоративні сувеніри та подарунки із шоколаду

Для ділових (корпоративних) подарунків існує низка правил, яких необхідно дотримуватися, щоб уникнути непорозумінь. Наприклад, діловий подарунок не повинен бути занадто дорогим, щоб не поставити того, хто приймає його в незручне становище. Дорогий подарунок товаришам по службі може бути розцінений як тиск, а для начальника як хабар. До ділових подарунків не належить: одяг – сорочки, шкарпетки, білизна, але можливо – шарфи, хустки та краватки; алкогольні напої – недоречні у ділових взаєминах; не можна дарувати предмети релігійного призначення, оскільки це область інтимного характеру; жартівливі подарунки – даруються з обережністю, адже можна не вгадати яким почуттям гумору має обдарований, а також такі подарунки не дарують людям старше вас за віком; діловим партнерам як подарунки, не підійде парфумерія, косметика та предмети, що були у вжитку (антикваріат до цих предметів не відноситься).
Шоколадні подарунки підходять за всіма критеріями етикету!

Співробітникам у великому колективі не прийнято дарувати начальнику індивідуальні подарунки, за правилами ділового етикету краще, якщо це буде один презент від усіх. Він має бути пам'ятним, що демонструє повагу, підкреслювати індивідуальність того, кому подається, можливо, з виконаним гравіюванням на виробі.

Даруйте подарунки друзям, колегам, знайомим! Це підніме настрій не лише у свята, а й забарвить яскравими фарбами сірі будні! Корпоративні подарунки