Квіти

Якщо винуватець торжества дама, перше, що спадає на думку в якості подарунка, це квіти. Більшість чоловіків вважають їх найдаремнішим подарунком на світі, проте навіть дуже практична жінка буде рада квітковому букету.

Квіти універсальні, їх дарують у різних поєднаннях і практично з будь-якого приводу. Це може бути весілля або її чергова річниця, день народження, ювілей керівника, сімейна дата. Квіти доречні навіть в Новий рік або на Різдво, а також просто як знак уваги, причому без жодного приводу. Квіти можуть супроводжувати подарунок або бути самостійним даром, їх підносять людям будь-якого віку, навіть дітям. Єдиний виняток молоді чоловіки, в цьому випадку дарувальник може бути неправильно зрозумілий. Втім, до артистів і співакам це не відноситься, шанувальники дарують їм квіти завжди, і це загальноприйнятий знак захоплення і вдячності за подароване естетичне задоволення.

Жінкам зазвичай дарують букети або поодинокі квіти. До ювілеїв підносять розкішні букети і корзини з квітами. Дитині можна подарувати невеликий букетик. Головне правило: квіти повинні бути свіжими.

Хоча квіти прийнято дарувати без упаковки (винятком є ??орхідеї), якщо вручення відбувається в передпокої будинку або в фойє установи, можна передати їх імениннику прямо загорнутими в подарунковий папір. В даний час в якості пакувального матеріалу використовують красиву папір (гофровану, із золотим малюнком і т. д.), яскраві стрічки і метеликів. У такому випадку букет вручається в упаковці, щоб іменинник мав можливість помилуватися нею. Але вже якщо букет загорнутий в звичайний папір або газетний лист, одаровуваний не повинен побачити таку упаковку.

Літній дамі можна подарувати квіти у горщику.

Якщо дарувальник з якихось причин запізнюється до початку торжества або ж обставини змусили його відмовитися від присутності на святі, квіти слід відправити з магазину з розсильним, вклавши в букет свою візитну картку. Можна також прикріпити невелику листівку з побажаннями.

Відповідно до етикету юним дівчатам прийнято підносити букети з розкрилися квітами. У букетах для молодих допустимі контрастні і яскраві колірні поєднання.

Людям середнього віку рекомендується дарувати букети більш спокійних колірних поєднань. Якщо винуватець торжества чоловік, букет повинен бути складений з квітів одного і того ж виду. Пакувальний матюкав (папір, фольга, целофан) в цьому випадку зазвичай підбирається по контрасту з колірною гамою букета. У жіночому букеті упаковка, навпаки, повинна відповідати кольоровій гамі кольорів.